پلیس فرانسه در شهر نانت از گاز اشک آور و باتوم استفاده کرد

به گزارش وبلاگ حسین آقا به نقل از راشاتودی، پلیس فرانسه امروز سه شنبه و در حالیکه اعتصابات سراسری در این کشور در اعتراض به قانون بازنشستگی در سیزدهمین روز نیز ادامه دارد، با بی رحمی به سرکوب معترضان پرداخت.

پلیس فرانسه در شهر نانت از گاز اشک آور و باتوم استفاده کرد

گزارش های شبکه تلویزیونی راشاتودی در این خصوص حاکیست: پلیس به منظور متفرق کردن معترضان به آن ها حمله ور شده و از گاز اشک آور و باتوم استفاده نموده است.

این در حالیست که فرانس 24 در این خصوص گفت: اعتصاباتی که از 2 هفته قبل در فرانسه شروع شده است امروز در سیزدهمین روز متوالی پیگیری شد و این در حالی است که معترضین امروز را روز سیاه اعتصابات نامگذاری نموده اند.

از سوی دیگر روز گذشته ژان-پل دلووای (Jean-Paul Delevoye) کمیسیونر بازنشستگی فرانسه و معمار اصلاحات جدید نظام بازنشستگی این کشور از سمت خود استعفا کرد.

اعتصاب سراسری فرانسه در اعتراض به لایحه دولتی اصلاح قانون بازنشستگی، قرار است امروز به اوج خود برسد.

مهمترین اتحادیه های صنفی و کارگری فرانسه علاوه بر اعتصاب، فراخوانی نیز برای راهپیمایی در این روز در پاریس صادر نموده اند.

شرکت راه آهن سراسری فرانسه، SNCF گفت به دلیل اعتصاب رانندگان، سوزنبانان و مأموران کنترل، در روز سه شنبه حداکثر از هر 4 قطار سریع السیر این شرکت تنها یکی حرکت می نماید. شرکت اتوبوس ها و قطارهای شهری پاریس، RATP نیز گفته است که حرکت قطارها در این شهر به شدت مختل خواهد شد به طوری که حداقل 8 خط مترو در این شهر به طور کامل متوقف می گردد.

بسیاری از کارکنان بخش های بهداشت و درمان و ادارات دولتی نیز گفته اند که در این روز به اعتصاب می پیوندند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پلیس فرانسه در شهر نانت از گاز اشک آور و باتوم استفاده کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس فرانسه در شهر نانت از گاز اشک آور و باتوم استفاده کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید